افزایش سئو سایت بهینه سازی سایت SEO

افزایش سئو سایت بهینه سازی سایت SEO

سئو چیست؟

واژه SEO مخفف Search Engine Optimization است که میتوان آن را به بهینه سازی سایت در زبان فارسی ترجمه کرد.

البته در زبان عامیانه برخی افراد از عباراتی همچون (سئو کردن، افزایش سئو، بهبود سئو) نیز استفاده میکنند.

در اوایل سال 1990 موتورهای جستجوگر فعالیت های خود را آغاز کردند. در آن زمان موتور جستجوگری همچون یاهو بسیار مورد توجه کاربران اینترنتی بود. امروزه شرکت بزرگ گوگل با قدرت و اقتدار رتبه اول در موتورهای جستجوگر را از آن خود کرده است.

در آن دوران نتایج جستجوها همچون یک لیست به کاربران نمایش داده میشد که بر اساس حروف الفبا بود.

به مرور زمان با توجه به پیشرفت موتورهای جستجوگر همچون گوگل معیارهای رتبه بالا بودن یک سایت در نتایج موتورهای جستجوگر تغییر پیدا کرد.

سئو به زبان ساده یعنی بهبود عملکرد و محتوای سایت طبق استانداردها و فاکتورهای گوگل برای افزایش رتبه سایت شما در جستجوهای انجام شده که در نهایت منجر به افزایش بازدید سایت شما میشود.

فاکتورهای زیادی در سئو سایت شما موثر هستند، از کلمات استفاده شده در متون تا لینک های ورودی به سایت شما از سایر سایت ها یا همان بک لینک و … که با رعایت فاکتورهای گوگل، تیم سئو میرلند بر اساس هدف و فعالیت سایت، برای افزایش سئو سایت بهینه سازی سایت SEO سایت شما برنامه ریزی میکند.

هدف از سئو چیست؟

بنا بر تعریف سئو هدف از سئو سایت افزایش رتبه سایت شما در نتایج گوگل با کلمات مد نظر شما میباشد که در نهایت منجر به افزایش بازدید سایت شما میشود.

هدف از سئو سایت چیست؟

بیشتر کاربران در اینترنت سایت های مورد نظر خود را از طریق جستجو در گوگل پیدا میکنند به همین جهت سئو باعث افزایش بازدید سایت شما میشود که تجربه نشان داده جذب اکثر بازدیدکنندگان یک سایت از طریق گوگل باعث موفقیت سایت مذکور میشود.

مزایای بهینه سازی و سئو سایت

افزایش بازدید سایت با توجه به کلمات انتخابی

افزایش فروش در سایت های فروشگاهی

افزایش اطمینان بازدیدکنندگان به سایت های رتبه بالاتر در گوگل

کاهش هزینه تبلیغاتی و ماندگاری بالاتر

داشتن رتبه بهتر نسبت به سایر سایت ها در گوگل

نقش طراحی رسپانسیو در سئو

با توجه به اینکه امروزه اکثر بازدیدهای یک سایت از طریق موبایل و تبلت صورت میگیرد از این رو داشتن یک سایت ریسپانسیو یا همان واکنش گرا یک امر ضروری محسوب میشود و گوگل صراحتا اعلام کرده است که سایت هایی که ریسپانسیو هستند در نتایج گوگل دارای رتبه بهتری هستند.

بنابراین داشتن یک سایت ریسپانسیو نیز یکی از فاکتورهای مهم در سئو میباشد که تیم میرلند در کلیه سفارشات طراحی سایت همچون طراحی سایت شرکتی و همچنین در طراحی سایت فروشگاهی این امر مهم را اعمال میکند که شما میتوانید در نمونه کارهای طراحی سایت آن ها را مشاهده کنید.

سرعت index شدن محتوا و مطالب سایت در گوگل

نقشه وب سایت نقش مهمی در سرعت بخشیدن به ایندکس شدن مطالب سایت دارد. این ویژگی برای سایت های خبری که روزانه تعدادی زیادی اخبار را در سایت منتشر میکنند از آنجایی که خبر بایستی هر چه سریعتر در گوگل ایندکس شود بسیار حائز اهمیت است.

نقش سرعت بارگزاری سایت در سئو

از آنجایی که سرعت بارگزاری سایت هم برای کاربران و بازدیدکنندگان مهم است، برای موتورهای جستجوگر همچون گوگل، داشتن یک سایت با سرعت بالا بسیار مثمر ثمر است.

افزایس سرعت سایت خود نیز به عوامل متعددی همچون هاست، کد نویسی بهینه، حجم فایل ها و … بستگی دارد که بالطبع هر چه سرعت سایت با رعایت فاکتورهای مربوطه بیشتر باشد، در بخش سئو و بهینه سازی، سایت مورد نظر زودتر به اهداف خود خواهد رسید.