آموزش جاوا اسکریپت JavaScript پروژه محور

آموزش جاوا اسکریپت JavaScript پروژه محور

در اینترنت، منابع زیادی برای آموزش جاوا اسکریپت وجود دارد. این یک عامل بسیار مهم در زبان برنامه نویسی است که شما برای یادگیری انتخاب می کنید.
در دنیای امروزه، شما حتی برای یادگیری نیازی به رفتن به کلاس و دانشگاه ندارید. تنها چیزی که برای آموزش جاوا اسکریپت نیاز دارید یک کامپیوتر و اتصال به اینترنت برای شروع یادگیری است.
فقط این نیست که شروع به کار با جاوا اسکریپت بسیار آسان است، بلکه می توانید از این زبان برنامه نویسی برای کارهای زیادی استفاده کرد. بخشی از چیزی که جاوا اسکریپت را در حوزه برنامه نویسی وب همه‌کاره میدانند این است که می‌توانید از آن در front-end و back-end استفاده کنید.

جاوا اسکریپت JavaScript چیست

تا حدود ده سال پیش، جاوا اسکریپت واقعاً فقط برای مواردی مثل گرافیک های متحرک در وب استفاده می شد. و سپس مجموعه جدیدی از تکنیک های توسعه وب به نام AJAX وارد صحنه شد. اما در حال حاضر جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی قدرتمند چه در سمت سرور و چه در سمت کلاینت محسوب میشود.
جاوا اسکریپت یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب میباشد و میتوان گفت در تمامی پروژه های طراحی سایت ردپای JavaScript دیده میشود.
JavaScript یک زبان برنامه نویسی همه فن فریب بوده چرا که چه در بخش Front-End که بخش ظاهری سایت بوده و هم بخش Back-End سایت از آن استفاده میشود و این یکی از دلایل اصلی آن است که چرا جاوا اسکریپت علاوه بر قدرت آن ، در صدر محبوب ترین زبان های برنامه نویسی وب میباشد.
گفتنی است JavaScript در بخش برنامه نویسی موبایل نیز مورد استفاده قرار میگیرد. به دلایلی که در بالا ذکر شد بر آن شدیم تا آموزش جاوا اسکریپت را برایتان تهیه و ضبط کنیم

فیلم آموزش جاوا اسکریپت JavaScript

در سری جلسات آموزش جاوا اسکریپت ابتدا به مباحث مقدماتی JavaScript پرداخته و سپس به مباحث پیشرفته می پردازیم، در طول دوره آموزش JavaScript به انجام پروژه های گوناگون پرداخته و از این رو، این سری از آموزش نیز به صورت پروژه محور خواهد بود.

چرا آموزش جاوا اسکریپت میرلند ؟

جاوا اسکریپت همه جا هست! بله همینطوره ، شما با یادگیری جاوا اسکریپت میتوانید پروژه های تحت وب ، موبایل را انجام دهید.
در پروژه های تحت وب همانطور که گفته شد شما با JavaScript چه در بخش طراحی ظاهری سایت و چه در بخش بک اند (Back-End) میتوانید پروژهای خود را انجام دهید که نشان از قدرت JavaScript در برنامه نویسی تحت وب میباشد.

کتابخانه ها و فریمورک های جاوا اسکریپت برای برنامه نویسی موبایل (Android و IOS) نیز وجود دارند که میتوانید از آنها در برنامه نویسی Android و همینطور IOS بهره مند شوید. در میرلند آموزش javascript به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

با استفاده ار آموزش برنامه نویسی جاوا اسکریپت mirland شما به مباحث جاوا اسکریپت مسلط میشوید، گفتنی است، دامنه وسیع استخدام در سایتهای کاریابی و فریلنسری جاوا اسکریپت نیز کاملا مشهود است و شما با یک جستجوی ساده در این سایتها میتوانید به این موضوع پی ببرید.

تفاوت جاوا اسکریپت و تایپ اسکریپت چیست؟

جاوااسکریپت (JavaScript) یک زبان برنامه نویسی اسکریپت است که برای توسعه وب سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این زبان برنامه‌نویسی تحت عنوان ECMA Script به عنوان یک استاندارد بین‌المللی توسط ECMA International تعریف شده است.

در مقابل، TypeScript یک زبان برنامه نویسی شی گرا و اسکریپتی است که به عنوان یک توسعه‌دهنده پایدار و قابل توسع استفاده می‌شود. TypeScript جهت جایگزینی جاوااسکریپت در پروژه‌های بزرگ و پیچیده توسعه داده شده است. این زبان برنامه نویسی، امکانات جدیدی را به جاوااسکریپت اضافه می‌کند.

بنابراین، تفاوت اصلی بین جاوا اسکریپت و TypeScript این است که TypeScript یک زبان برنامه نویسی بهبود یافته و توسعه یافته از جاوا اسکریپت است که امکانات جدیدی را اضافه کرده و قابلیت های بهتری را برای توسعه برنامه های پیچیده تر فراهم می کند.

بله ، به طور کلی میتوان گفت در تمامی سایتها از جاوا اسکریپت استفاده میشود. علاوه بر آن زبان جاوا اسکریپت چندین سال متوالی به عنوان پرطرفدارترین زبان برنامه نویسی جهان شناخته میشود.

برای ورود به جاوا اسکریپت بهتره که شما به HTML و CSS تسلط نسبتا قابل قبولی داشته باشید. لازم به ذکر است یادگیری HTML و CSS بسیار راحت بوده و شما در زمان کوتاهی میتوانید به مباحث اولیه این دو آشنایی پیدا کنید. آموزش HTML و CSS قبلا در میرلند قرار داده شده و شما به صورت رایگان متوانید از این دوره استفاده کنید.

مدت زمان یادگیری برای هر شخص متفاوت است، به طور مثال کسانی که قبلا آشنایی با مباحث برنامه نویسی همچون شی گرایی دارند قائدتا سریعتر جاوا اسکریپت را یاد میگیرند. یا کسانی که در طول روز، زمان و تمرین بیشتری را برای یادگیری اختصاص میدهند سریعتر به مباحث JavaScript تسلط پیدا میکنند. به طور کلی با توجه گزارشات، اگر در حوزه برنامه نویسی تازه کار هستید، اگر تمرین کنید و زمان خوبی برای یادگیری اختصاص دهید، حداقل بین 6 تا 9 ماه میتوانید به حد قابل قبولی از JavaScript برسید.

بله، از آنجایی که پیش نیاز ری اکت React و Node.js دانستن جاوا اسکریپت است، بعد از اتمام این دوره، شما میتوانید به یادگیری این دو بپردازید.